Pasif Harmonik Filtreler

Pasif Harmonik Filtreler

Yapısında 6 darbeli doğrultucu barındıran harmonik kaynaklarının girişine bağlanan Pasif Harmonik Filtreler frekans bağımlı L-C elemanlarından meydana gelmektedir. Temel frekansa düşük, harmonik frekanslarda ise yüksek empedans gösterme prensibine dayanırlar.

Uygulama Alanları

 • Fan ve Pompa Uygulamaları
 • HVAC Tesisleri
 • Sabit Bir İşletmeyi Besleyen UPS'ler
 • Basınçlı Hava Kompresörleri
 • DC Hızlı Şarj Cihazları

Pasif Harmonik Filtreler frekans bağımlı L-C elemanlarından meydana gelmektedir. Sabit bir devirde çalışan ve sabit bir yükü besleyen 6 darbeli doğrultucu (AC sürücüler, UPS’ler vb.) yapısındaki yüksek akım harmoniğine sahip yükler için kullanılmaktadırlar. Devreye seri bağlanırlar. Yüksek frekanslarda yüksek empedans gösterirler ve harmoniklere karşı tıkaç görevi görürler. Temel frekansta ise reaktif güç kompanzasyonu görevini üstlenirler. Pasif harmonik filtreler duvar tipi ve dikili tip olmak üzere üretilmektedir. 110A ve altındaki akım değerleri için duvar tipi, 110A’in üstündeki yüklerde ise dikili tip olarak üretimi yapılmaktadır. Pasif harmonik filtreler CE işaretli olup, EN 61000-2-2, EN 61558-2-20, EN 60831-1 standartları ile uyumludur.

Switch The Language

  THD POWER endüstriyel tesislerde elektriksel güvenilirliğin sağlanması amacıyla harmonik analizi ve çözümleri konusunda danışmanlık hizmetleri sunan ve optimal çözümler üreten bir elektrik mühendisliği firmasıdır.

  ADRES

  Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. EGS Business Park B2 Blok No:12 / 1 Bakırköy / İstanbul

  TELEFON

  +90 212 698 17 77

  EMAIL

  info@thd.com.tr